500 TL ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZDİR. 500 TL ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZDİR. 500 TL ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZDİR. 500 TL ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZDİR.

Repyon Bi̇t Ilaci 100gr

  • Ürün Kodu: 7762t2
  • Stok: 20+
  • %15indirim
    500,00 TL
    425,00 TL
  • 77,92 TL 'den başlayan taksitlerle
Adet
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Repyon Bit ve Kene Kovucu

Yazın gelmesiyle bit, pire, kan emici böcek, kene, parazitler ve özellikle de kırmızı tavuk biti kümeslere ve ahırlara dolmaya başlar.Bu bit ve pireler çok tehlikelidirler. Kan emicidirler ve kan yolu ile hastalık bulaştırırlar.

Gece beslenirler, gündüz saklanırlar. Beslenme süreleri 1-2 saattir, tavuk üzerinde genellikle görülmezler. Bu bit ve pireler Türkiye’deki kümeslerin % 72’sinde bulunmaktadır. 1 hafta içinde yetişkin hale gelir, 30’un üzerinde yumurta bırakır, Beslenmeden 6 ila 9 ay canlı kalabilirler. Tavuklarda, artan ölümlere, ağırlık kaybına, kansızlığa ve yumurta kalitesi ve veriminde düşüşe neden olmaktadır. Ayrıca hayvanlarda stress, gagalama ve saldırganlığa,  bakteriyellerin kümese yayılmasına ve insanlarda alerjik reaksiyon baş göstermektedir.

Kırmızı tavuk biti, pire, kene ve kan emici böcekler, Tavuklarda kayıpların yanı sıra, bir çok hastalığı bulaştırırlar. Bunların başında; Kanatlı kolerası, Tavuk tifosu, Çiçek hastalığı, Newcastle hastalıkları gelmektedir. Ayrıca Kırmızı tavuk biti, tavukların dışında 30 farklı kuş çeşidinde beslenip üreyebilmektedir. İnsanlara da sıçrayabilen bu bitler, deride alerjiye, bazı durumlarda deri hastalıklarına neden olmaktadır.

Bu kan emiciler yetiştiricilerin ekonomisine de zarar vermektedir. Yumurta üretiminde  %15 kayıp, Yumurta ağırlığında % 2’ye kadar kayıp, Yumurta kalitesinde kabuk incelmesi ve lekelenme nedeni ile ciddi kayıp verilmektedir. Özellikle de Yem veriminde % 6’ye kadar kayıp ve Tavuk başına karlılıkta %10’a kadar kayıp verilmektedir.

İngiltere’den ithal edilen Türkiye’deki tek doğal bit kovucu Repyon’u sizlere sunuyoruz. İngiltere’deki bilim adamları tarafından özel olarak geliştirilen ürünümüz doğal olduğu için hayvanlarınıza asla zarar vermez.

İçindeki özel bileşimler sayesinde, Bit, Pire, Kan emici böcek, kene ve parazitler için tavuğun kanındaki lezzeti azaltır. Kükürt ve bitkisel özler birleşir ve ter ile deriye işleyen tadı,  parazitler sevmediği için tavuğu terk eder. Buna rağmen ısıran haşereler olursa, küçük kanamayı durdurucu ve kızarıklık giderici içeriği sayesinde rahatsızlığı giderir, kaşıntıyı ortadan kaldırır. Parazitlerin larva kabuğunu kalınlaştırır. Böylece dışkıda üreyemezler. Kimyasal olmadığı içinde kalıntı bırakmaz.

14 gün boyunca her gün 1 ton içme suyuna 50ml olarak verilir. 1 litre suya 0,5ml yeterlidir.14. gün sonunda kanatlı hayvanı terk eden bitler için kümesler detaylı bir şekilde dezenfekte edilir. Kırmızı tavuk biti, pire ve kenelerden kurtulan tavukların ölüm oranında %70’e varan azalma, Yumurta veriminde %5 artış ve Yumurta büyüklüklerinde %15 artış gözlenmektedir.

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 15:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...